7 نکته طلایی برای بافت زیبا و راحت انواع فرش و تابلوفرش

نکات طلایی برای بافت آسان و راحت فرش و تابلوفرش دستبافت

نکات طلایی بافت فرش و تابلوفرش

در این مقاله سعی داریم مهمترین نکات و دانستنی های بافت زیبا و آسان انواع فرش و تابلوفرش را بطور خلاصه برای شما بیان کنیم،پس تا انتهای این مقاله کنار ما باشید.

 

  1.  اگر فرش شما دارای تعداد رنگ زیادی است برای بافت آسان و جلوگیری از غلط بافی حتما می بایست نخ های رنگی فرش را مرتب کرده و با قرار دادن آنها در یک کادر شماره گذاری شده از آن نخها استفاده کنید.
  2.  اکثرا چله تمام فرش ها سفید رنگ بوده و به منظور راحت دیده شدن تارهای فرش می بایست یک پارچه یا مقوای سیاه رنگ پشت چله قرار داده شود تا چله راحت تر دیده و توسط چاقوی بافت برداشته شود.
  3.  برای جلوگیری از قوز شدن کمر هنگام بافت،میتوانید از چند قطعه سفال یا آجر در زیر پایه های دار قالی استفاده کنید و سپس بالا رفتن ارتفاع بافت آنها را از زیر دار قالی بردارید و از تخته بندهای قالیبافی استفاده کنید.
  4.  برای اینکه چشم هایتان موقع بافت آسیب نبیند حتما هر یک ساعت یکبار خستگی درکنید و به چشم هایتان استراحت دهید.
  5.  به منظور اینکه هنگام دفه زدن صدای کمتری ایجاد شود،یک پتو یا پارچه را دولا کرده و در زیر دار قالی قرار دهید.
  6.  اگر از نقشه کامپیوتری یا سنتی استفاده میکنید میباست نقشه را درجایی قرار دهید که بصورت مستقیم روبروی چشمان شما باشد و نیازی نباشد برای خواندن نقشه گردنتان را زیاد بالا و پایین کنید.
  7.  حتما هنگام بافت نور محل قالیبافی را تنظیم کنید و محل قرار گرفتن چراغ یا مهتابی باید در بالای سر شما باشد تا نور بصورت کامل بروی بافت فرش بیافتد و سایه شما روی فرش نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *